Ako dosiahnuť, aby Google čo najrýchlejšie indexoval zmeny na mojich www stránkach?

Rozhodli ste sa inovovať Váš web, potrebujete upraviť štruktúru webu, premenovať názvy a URL identifikátory, aktualizovať obsah niektorých www stránok?

Lepšej indexácii zmien v Google pomôže, okrem sitemapy, aj zaindexovanie renovovaných stránok cez funkciu Fetch as Google (Načítať ako Google) v Google Webmaster Tools (GWT).

Googlu viete podhodiť presnú url adresu stránky, na ktorej ste robili zmeny a tak zabezpečíte, aby ju čo najrýchlejšie indexoval.

Klasická situácia, ktorá nastáva po premenovaní URL identifikátora je, že Google začne indexovať chybu 404 - stránka nenájdená. Kým pochopí, že ste zmenili identifikátor, potrvá mu to v najhoršom prípade X mesiacov.

 

Funkciu Fetch as Google nájdete po prihlásení sa do Vášho konta v GWT (https://www.google.com/webmasters/tools

  • V menu kliknite na INDEXOVÉ PREHĽADÁVANIE a následne FETCH AS GOOGLE

fetch as google

  • Postupujte podľa krokov na obrázku:

postup ako poslať www stránky do indexu Google

 

  • Po kliknutí na ODOSLAŤ DO INDEXU môžete vybrať či chcete odoslať konkrétne túto jednu web stránku alebo i všetky jej príslušné podstránky. 

 

odoslať web stránku do indexu

tipPre odosielanie stránok platí limit - 500 samostatných stránok a 10 stránok aj s podstránkami za týždeň.

Načítanie URL adresy môže trvať niekoľko sekúnd, prípadne sa nemusí podariť. Ak sa stránka nenačíta na prvý krát, skúste chvíľu počkať a postup odoslania zopakovať.

 

tipFetch as Google obsahuje ešte jednu užitočnú funkciu.

V zozname načítaných URL adries v stĺpci STAV NAČÍTANIA kliknite na ÚSPECH - ukáže sa Vám ako web stránku vidí Google. V podstate ide o zdrojový kód stránky, ktorý Vám môže odhaliť niektoré nedostatky v SEO.

ako vidí www stránku google