Pridanie wigdetu alebo tlačítka Google+ na stránku

V administrácii INTEO si môžete pomocou tzv. widgetov vytvoriť prepojenie Vášho webu s kontami, ktoré máte na sociálnych sieťach. Ide o Facebook Like Box, Twitter box, Mapy Google a video Youtube.

Ak máte aktívne konto i na sociálnej sieti Google+, tento widget vložíte pomocou HTML kódu.

Google ponúka dve možnosti zobrazenia:

 

+1 button

1. Do priehliadača vložte URL adresu: https://developers.google.com/+/web/+1button/

2. V ľavej časti stránky si navolíte, ako má tlačítko vyzerať a v pravej časti vidíte náhľad a HTML kód, ktorý sa mení podľa toho, ako meníte nastavenie tlačítka. 

3. Meniť môžete veľkosť, vzhľad anotácie (ako sa bude zobrazovať počet ľudí, ktorí Vám dali "+1") a jazyk, v ktorom sa bude zobrazovať text (ak zvolíte zobrazenie textu). 

4. Ak je vzhľad, ktorý ste nastavili konečný, skopírujte kód pod náhľadom tlačítka a vložte ho na svoje stránky pomocou bloku HTML kód.

google plus

tipV predvolenom nastavení sa tlačítko Google+ spolu s ostatnými sociálnymi sietami zobrazuje v článkoch a pri produktoch. Tieto tlačítka je možné i deaktivovať.

 

Google+ Badge

1. Prejdite na stránku: https://developers.google.com/+/web/badge/

2. Vyberte konto Google+, ktoré chcete pridať na svoje stránky. Môže to byť to, pod ktorých ste aktuálne prihlásený na gmail.com alebo vyberte Google+ user =  Other a vložte URL adresu konta, ktoré chcete pridať. Napr. Vaše firemné konto Google+.

3. Navoľte vzhľad widgetu:

  • Ikonka alebo Obrázok
  • Rozloženie môže byť na výšku (Portrait) alebo na šírku (Landscape)
  • Šírku nastavíte pomocou posuvnej lišty alebo vložením hodnoty v pixeloch
  • Farba pozadia môže byť čierna alebo biela.
  • Pokiaľ ste vybrali rozloženie Portrait, môžete si vybrať či sa bude zobrazovať titulná fotka alebo nie a takisto či sa bude zobrazovať popis. 

4. Ak je vzhľad, ktorý ste nastavili konečný, skopírujte kód pod náhľadom widgetu a vložte ho na svoje stránky pomocou bloku HTML kód.

obrázok