Aké funkcie Heureka.sk podporuje INTEO?

Máte svoj e-shop zaregistrovaný v porovnávači tovaru Heureka.sk? S INTEO si vytvoríte Heureka Friendly web stránky. INTEO obsahuje veľa nových funkcií pre korektné zobrazovanie Vašich produktov v tomto porovnávači a mnohé iné. 

Nezabudnite si export do Heureky aktivovať v administrácii svojho eshopu a do administracie Heureky zadať adresu na XML export produktov.

INTEO podporuje tieto funkcie Heuréky:

Základné nastavenie eshopu pre Heuréku nájdete v sekcii NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE / HEURÉKA. Obsahuje funkcie, vďaka ktorým môžete jednoducho doladiť svoj XML feed pre optimálne zobrazenie produktov v tomto porovnávači.

základné nastavenia xml feedu pre heureku

Na čo slúži:

 • Predvolený termín dodania - info tu
 • Predvolené Heuréka CPC  - nastavíte maximálnu cenu, ktorú ste ochotní ponúknuť za preklik. Desatinné miesta oddeľte desatinnou čiarkou. 
 • Exportovať doplnkové poliainfo tu
 • Tag PRODUCTNAMEinfo tu
 • Pridať varianty k názvu produktu - vloží priradené varianty k názvu produktu. Tag <PRODUCT> bude mať potom napr. takýto tvar "Roxy kabelka Farba oranžová, Materiál umelá koža"
 • Heureka point - info tu
 • Použiť dlhý popis produktu - do tagu <DESCRIPTION> sa budú ťahať informácie z dlhého popisu, defaultne sa používa krátky popis. 
 • Prenos jednotkovej ceny - ak používate merné jednotky, aktivácia tejto funkcie dosadí do XML cenu za mernú jednotku a nie predajnú cenu. Napr. ak predávate podlahy cena za m2 je 11€ (t.j. cena mernej jednotky) ale cena balenia je 19 € (t.j. predajná cena), do heuréky pošlete nižšiu cenu = 11 €, čo je pre vás výhodnejšie
 • Heuréka overenéinfo tu
 • Heuréka konverzie - info tu

 

Overené zákazníkmi

Služba Overené zákazníkmi odporúča zákazníkovi najlepší obchod, na základe reálnych hodnotení od skutočných zákazníkov, ktorí v e-shope už nakupovali.
10 dní po realizácii nákupu pošle heureka zákazníkom cielený dotazník, na základe ktorého získava e-shop objektívne a reálne hodnotenie. Toto hodnotenie ovplyvňuje ZMOT (Zero Moment of truth) ďalších potenciálnych zákazníkov daného internetového obchodu.

Implementácia je zdarma a realizuje sa zakliknutím políčka v administrácii webu - Nastavenia/ Produktové porovnávače/Heuréka:

overené zákazníkmi heureka 

Dodacia lehota (delivery_date)

Ak si prajete pre všetky produkty nastaviť jednotnú dodaciu lehotu (zadávate len číslo = počet dní, napr. 0 znamená, že tovar je na sklade ihneď k dodaniu, 7 = tovar je dostupný do 7 dní), môžete tak urobiť v sekcii Nastavenia / Produktové porovnávače / Heuréka:

dodacia lehota pre Heureku

Dodaciu lehotu je možné zadať aj podľa konkrétnych statusov, k dispozícii máte rozhranie Nastavenia / Sklad / Statusy / záložka Produktové porovnávače:

dodacia lehoty pre Heuréku v skladových statusoch

tip Chcete vašim zákazníkom ponúknuť najrýchlejšie dodanie tovaru? Nastavte hodinu, do ktorej je potrebné odoslať objednávku. Táto informácia sa automaticky prenesie k vašim produktom zaindexovaným na Heureka.sk:

doručenie do nasledujúceho dňa

Na tomto mieste sa nastavuje dodanie i pre ostatné porovnávače  - Heurek.cz, Zbozi.cz, Google Nákupy, Najnakup.sk, Pricemania.sk

1. AKTÍVNY SKLAD 

Nastavenie dodacej lehoty pre skladové statusy je dostupné iba ak používate sklad. (Aktivuje sa v Nastavenia / Sklady / Všeobecné. Viac o sklade sa dozviete TU!

pozorAk používate sklad, musíte zadávať dodaciu dobu pre skladové statusy. V tomto prípade sa predvolený termín dodania, ktorý nastavujete v NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE neťahá do feedu.

Pozri tiež:Doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru

OtázkaČo ak majú varianty produktu rôznu dobu dodania? Ako sa to prejaví vo feede?
XML feed podporuje varianty produktov. Preto ak nastavíte rôzny delivery_date pre skladové statusy a varianty toho istého produktu majú rôzne statusy (napr. na objednávku - delivery_date=20 dní, skladom - delivery_date = 3 dni), všetko je v poriadku. Rozdielna doba dodania pre varianty sa v xml feede zobrazuje správne.  

 

2. NEAKTÍVNY SKLAD

Ak sklad ostane vypnutý a v NASTAVENIA / PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE/ HEUREKA v riadku "Predvolený termín dodania pre Heuréku: nastavíte nejaké číslo" , toto číslo sa začne zobrazovať vo feede Heuréky. 

 

Kategorizácia produktov

Heureka Vaše produkty správne napáruje iba ak sú kategórie produktov pomenované rovnako ako v Heuréke. Viac o párovaní produktov nájdete TU. Na INTEO produktom dokážete priradiť zvlášť kategóriu, ktorú používate vo Vašom e-shope a zvlášť kategóriu pre Heuréku. 

Kategóriu pre Heureku vyberte v sekcii Produkty / Vlastnosti kategórie. Postupne sa budú odkrývať nové políčka podľa hierarchie kategórií. (napr. ak hľadáte dámske tričká, vyberiete najskôr kategóriu oblečenie a móda, dámske oblečenie a nakoniec dámske tričká)

Kategórie Heuréky

Ak chcete zvolenú kategóriu pre Heuréku vymazať, kliknite na tlačítko RESETOVAŤ.

Zmazanie zvolenej Heureka kategórie

pozor UPOZORNENIE: Máte českú jazykovú verziu a ste zaregistrovaní na Heureka.cz? Ak chcete, aby sa vaše produkty správne ťahali a spárovali na Heureka.cz, vyplňte v českej verzii vo vlastnostiach kategórie - české kategórie pre Heuréku (napr. Oblečení a móda/Dámské oblečení/Dámská trička).  

Neviete nájsť potrebnú kategóriu? Pomôžte si Heurékou.

Do vyhľádávania na Heureka.sk vložte potrebnú kategóriu. Heuréka Vám nájde priamo produkty. Pod názvom produktu je kategória - sem kliknite.

kategórie na Heuréke

 

Dostanete sa do kategórie, ktorú hľadáte a v hornej časti stránky sa zobrazuje cesta ku kategórii.

cesta ku kategórii na Heuréke

Kategórie v administrácii Vašej web stránky zadávajte podľa cesty, ktorú Vám ukáže Heureka.

 

HeurekaPoint

Jedná sa o sieť výdajných miest Uloženka, ktorá internetovým obchodom zaisťuje výdaj objednaných produktov. Návod ako pridať HeurekaPoint do možností dopravy vo Vašom e-shope nájdete tu: Doručenie na pobočku HeurekaPoint 

Meranie konverzií

Meranie konverzií od heureka.sk Vám prináša možnosť merať efektivitu Vašich investícií.
Ich prostredníctvom dokážete zistiť:

 • koľko % preklikov konvertuje do objednávky, samozrejme aj samotný obrat z objednávok a návratnosť financií zaplatených za prekliky - jedná sa o tzv. Plnú implementáciu
 • percentuálny konverzný pomer - tzv. Obmedzená implementácia

Viac informácií o funkcionalite Meranie konverzií od heureka.sk nájdete tu.

Implementáciu tejto funkcie zvládnete sami cez administráciu web stránok - NASTAVENIA/PRODUKTOVĚ POROVNÁVAČE/HEUREKA - zaškrtnite možnosť HEURÉKA KONVERZIE a vložte verejný kľúč Vášho e-shopu (v tvare napr. //'ABCDEFGH12345NOPQRS1111123456789' //).

 

Rýchla aktualizácia XML feedu

Na okamžitú aktualizáciu feedu použite túto URL adresu: http://www.mojweb.sk/erp/impexp/specialexport/heureka_cron (za XML feed pre Heureku doplňte _cron a dajte načítať v prehliadači).
Urgentnú aktualizáciu oceníte napríklad v prípade, že pridávate nové produkty a potrebujete ich čo najskôr zobraziť aj Vašim zákazníkom alebo odmazávate neaktuálne produkty a nechcete, aby sa aj naďalej zobrazovali v porovnávači tovaru na heureka.sk.

Pre internetový obchod prevádzkovaný v INTEO, nájdete adresy XML feedov tu.

 

Doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru

Čo je to doplnkový XML súbor pre dostupnosť tovaru sa dočítate na stránkach Heureka.sk.

Adresa doplnkového XML súboru je:

http://www.mojweb.sk/erp/impexp/specialexport/heurekaAvailability
... namiesto "mojweb.sk" prosim zadajte Váš názov domény (tzv.URL adresa)

Pre aktiváciu dostupnostného XML súboru je potrebné mať zapnutý Sklad a Aktivovanú možnosť nastaviť počet položiek skladom.

Poznámka: Dostupnostný XML feed zatiaľ nepodporuje varianty produktov.

 

Rozšírený XML feed pre varianty produktov a doplnkové polia

a) VARIANTY PRODUKTOV

Ak majú Vaše produkty varianty, určite oceníte XML feed pre Heuréku rozšírený o element: PARAM. Vďaka nemu sa do Heuréky importujú nielen základné produkty, ale i všetky ich varianty. Význam všetkých elementov feedu nájdete na stránkach Heureka.sk, konkrétne k PARAM návod tu.

Príklad elementu PARAM v XML feede:

<PARAM>
<PARAM_NAME>Farba</PARAM_NAME>
<VAL>čierna</VAL>
</PARAM>

Kvôli rýchlosti načítania XML feedu je počet variantov, ktoré sa ťahajú do XML feedu obmedzený na 3 rôzne varianty. 

Rozšírený XML feed je dostupný automaticky akonáhle začnete používať varianty na URL adrese: http://www.mojweb.inteo.sk/erp/impexp/specialexport/heureka. Aktualizuje sa raz za 24 hodín, prípadne podľa Vašich potrieb pridaním "_cron" na koniec URL adresy. Viac tu: XML pre porovnávače cien

Vo feede sa zobrazujú varianty, aj s ohľadom na skladový status a dobu dodania.

Do feedu sa negenerujú produkty, ktoré majú v NASTAVENIA / SKLADY / STATUSY nastavený skladový status: Objednávka povolená: NIE, Produkt viditeľný: ANO. Dôvod: Zbytočne by ste platili Heuréke za prekliknutia na produkt, ktorý sa v skutočnosti nedá objednať.

Rovnaká skupina variantov (napr. farba, veľkosť) je vo feede označená v tagu ITEMGROUP_ID, napríklad: <ITEMGROUP_ID>146</ITEMGROUP_ID> - znamená, že variant farba má v našom feede Itemgroup_id 146 a všetky produkty, ktoré majú nastavené varianty podľa farby, budú mať takisto Itemgroup_id 146. 

ITEMGROUP_ID systém priradí automaticky, nemusíte ho nastavovať.

 

b) DOPLNKOVÉ POLIA

Ak chcete mať v XML feede i doplnkové polia, túto funkciu si musíte najskôr aktivovať v administrácii.

V sekcii NASTAVENIA/PRODUKTOVÉ POROVNÁVAČE/HEURÉKA zaškrtnite možnosť EXPORTOVAŤ DOPLNKOVĚ POLIA a uložte.

export doplnkových polí do heureka xml feedu

Na čo je to dobré?

Vaše doplnkové polia budú fungovať v Heuréke ako filter podľa parametrov produktu (napr. farba, materiál, druh). Návštevník Heuréky tak rýchlejšie nájde čo potrebuje, teda i Váš produkt. Funguje to na tom istom princípe ako export variantov produktu (viď vyššie).

prikladPríklad: Predávate tehotenské oblečenie - tehotenské tričká, nohavice,... Heuréka však tehotenské oblečenie vo svojich kategóriách nedelí na tehotenské nohavice, tehotenské tričká, atď. Vy teda vo vlastnostiach kategórie vyberiete Kategóriu pre Heuréku - tehotenské oblečenie. Vytvoríte doplnkové polia s názvom DRUH a produktom v kategórii tehotenské tričká nastavíte DRUH - Tričko, pre tehotenské nohavice - DRUH - Nohavice.

V XML feede sa to prejaví takto:

...

<PRODUCT>Tehotenské tričko Julie</PRODUCT>

...

<PARAM>
<PARAM_NAME>Druh</PARAM_NAME>
<VAL>tričko</VAL>
</PARAM>
...

<CATEGORYTEXT>
Heureka.sk | Oblečenie a móda | Dámske oblečenie | Tehotenské oblečenie
</CATEGORYTEXT>  

Návštevníci Heuréky potom toto tehotenské tričko nájdu v kategórii "Tehotenské oblečenie" po vyfiltrovaní parametra "tričko" (http://tehotenske-oblecenie.heureka.sk/f:8559:256162/).

 

 

DELIVERY - možnosti dopravy tovaru v XML feede pre Heuréku

Element DELIVERY obsahuje spôsob a cenu dopravy, ktorú možno využiť pre doručenie produktu. Opakuje sa toľkokrát, koľko spôsobov dopravy je možné pre tento produkt využiť. 

Napríklad:

<DELIVERY>
<DELIVERY_ID>SLOVENSKA_POSTA</DELIVERY_ID>
<DELIVERY_PRICE>2.70</DELIVERY_PRICE>
<DELIVERY_PRICE_COD>3.6</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Jednotlivé tagy znamenajú:

 • DELIVERY_ID - ID dopravcu podľa špecifikácie Heuréky. 
 • DELIVERY_PRICE - celková cena (cena s DPH) za dopravu produktu pri platbe vopred.
 • DELIVERY_PRICE_COD - celková cena (cena s DPH) za dopravu pri platbe na dobierku. Ak e-shop nezasiela tovar na dobierku, tento tag sa neuvádza.

Do XML feedu z CMS INTEO sa element DELIVERY generuje automaticky a to podľa špecifikácie Heuréky a Vášho nastavenia dopravy v sekcii NASTAVENIA/OBJEDNÁVKY/DORUČENIA. 

Ak ste ho vo Vašom feede nenašli, počkajte na aktualizáciu feedu, prípadne ho aktualizujte manuálne pomocou adresy http://mojweb.sk/erp/impexp/specialexport/heureka_cron

otázka Ktoré možnosti dopravy bude obsahovať môj XML feed?

Ak máte viac možností dopravy, napr. kuriér DPD, osobne, slovenská pošta, generujú sa všetky (podľa špecifikácie Heuréky).

Ak máte v e-shope viac krát tú istú dopravu, generuje sa najlacnejšia možnosť dopravy.

DELIVERY_ID - VLASTNA_PREPRAVA sme na žiadosť klientov zakázali generovať do feedu, takto sa predtým generovali vlastné možnosti prepravy, napríklad osobné prevzatie, alebo to, čo sa nenachádzalo v špecifikácii Heureky. Do feedu sa generovala najlacnejšia vlastná preprava.

Ak existuje v systéme platba Dobierka, túto platbu systém považuje za dobierku, ktorá sa pripočíta k cene dopravy do tagu DELIVERY_PRICE_COD 

 pozor UPOZORNENIE:

DELIVERY_ID pre Heuréku systém rozoznáva z názvu dopravy (napr. ak sa tu nachádza kľúčové slovo "pošta", ID bude SLOVENSKA_POSTA) Preto je potrebné z Vašej strany zvoliť taký názov dopravy, ktorý bude obsahovať ID dopravy. Teda názov "kuriér" - je nesprávny, správne označenie je "Kuriér UPS".

V Českej republike existuje služba Česká pošta - balík na poštu. Preto bolo do systému dopracované, aby rozoznával slová "pošta" a "na poštu". Ak teda máte českú jazykovú verziu a v nej názov dopravy, ktorý obsahuje slovo "pošta", v heureka feede sa zobrazí CESKA_POSTA. Ak názov obsahuje slová "pošta" a zároveň "na poštu", vo feede bude CESKA_POSTA_NA_POSTU. Upozorňujeme, že toto platí iba pre Heureka XML feed českej jazykovej verzie. 

 

Názvy dopravy, ktoré neobsahujú kľúčové slovo, systém vyhodnotí ako vlastnú dopravu (DELIVERY_ID teda bude VLASTNA_PREPRAVA).

Zoznam všetkých kľúčových slov pre DELIVERY_ID, resp. zoznam podporovaných dopravcov a ďalšie informácie nájdete na web stránke Heureka.sk: sluzby.heureka.sk/napoveda/xml-feed/#DELIVERY