Statusy objednávok

V sekcii OBJEDNÁVKY dokážete meniť stav objednávky. Systém Vám ponúka na výber množstvo prednastavených statusov, ktoré môžete editovať alebo doplniť podľa svojich potrieb.

tipOdporúčame nastaviť si Predvolený status objednávky, ktorý systém priradí automaticky každej novej objednávke. Toto nastavenie nájdete v sekcii NASTAVENIA/JAZYKY. Kliknete na konkrétnu jazykovú verziu a v záložke NASTAVENIA OBCHODU vyberiete predvolený status.

predvoleny status

Zmena stavu objednávky:

  • Presuňte sa do sekcie Objednávky.
  • V stĺpci "Status" zmeníte stav objednávky po kliknutí na momentálne nastavený status danej objednávky . 
  • Otvorí sa okno "Zmeniť stav objednávky", kde môžete vybrať potrebný status.


Zmena statusu objednávky

  • O zmene statusu je možné informovať zákazníka ak v tomto okne označíte možnosť "Poslať e-mail". Na e-mail, ktorý zákazník zadal pri objednávke príde správa  s nasledujúcim znením: "Vaša objednávka č. ... zmenila stav na: "........." Tento text je možné upraviť v sekcii Nastavenia/Texty a šablóny/Preddefinované šablóny.
    Meno a email odosielateľa týchto správ upravíte v sekcii Nastavenia/E-maily/Odosielatelia
  • Ak chcete, aby sa spolu s e-mailovou správou o zmene stavu objednávky odoslal aj nejaký ďalší komentár, napíšte ho do kolonky "Doplňujúca správa".


Správa o zmene stavu objednávky

 

Doplnenie, úprava statusov:

Preddefinované statusy je možné editovať v sekcii NASTAVENIA/Objednávky/Statusy.
Zoznam statusov:


Prednastavené statusy objednávok

Status upravíte kliknutím na názov statusu, ktorý chcete zmeniť alebo na ikonku ceruzky. Otvorí sa formulár Upraviť stav. Tu môžete zmeniť jeho názov, pridať popis k statusu, zmeniť farbu písma.


Nový status vytvoríte pomocou tlačítka Nový stav vpravo hore. Vyplníte potrebné údaje, vyberiete farbu písma (pre lepšiu orientáciu v statusoch).  Po označení možnosti "Poslať e-mail" príde zákazníkovi správa o zmene statusu.

Údaje uložte.