Zľavy na objednávku

V systéme INTEO dokážete ponúknuť svojim zákazníkom zľavy na objem tovaru. Táto zľava sa odpočíta od celkovej ceny objednávky. Zľavu vytvoríte kliknutím na Prídať množstevnú zľavu v sekcii NASTAVENIA/Objednávky /Zľavy na objednávku.

 
Tu definujete podmienky, za ktorých si zákazník môže zľavu uplatniť. Napr. zľavu si zákazník uplatní podľa toho, koľko položiek si objednal, za akú cenu.

Môžete nastaviť časové rozmedzie kedy bude zľava platiť. Taktiež zľava môže byť aktívna len pre vami vybranú skupinu klientov, ktorí si vyberú určitý spôsob platby alebo určitý spôsob doručenia. 

Podmienky zľavy si môžete nastaviť podľa svojich predstáv. 

Nezabudnite zľavu aktivovať


Ak objednávka bude spĺňať podmienky zľavy, ktoré ste zadali, zobrazí sa zákazníkovi v objednávkovom formulári ako odpočet od celkovej hodnoty košíka.


Príklad pre vytvorenie objemovej zľavy:

zľava na objednávku

  • V tomto prípade bude mať množstevnú zľavu 5% náš zákazník, ktorého máme v administrácii uloženého v skupine Klienti, ak nakúpi v období od 10.5.2016 0:00 do 28.5. 2016 23:59:59, od 10 do 100 položiek tovaru, ktorých celková hodnota bude min. 50 eur a max 3000 eur. Zaplatiť musí bankovým prevodom a ako spôsob doručenia zvoliť "Kuriér". Dosť náročné podmienky ... ale aj takáto je možnosť nastavenia zľavy. 

Samozrejme, ak nepožadujete všetky podmienky, jednoducho necháte príslušnú kolonku prázdnu.  

tipTIP: Zľava na objednávku sa dá prepojiť s darčekovým certifikátom. Viac info tu: Darčekové certifikáty. Pre tento účel je možné nastaviť, aby bola zľava aktívna len pre darčekové certifikáty:

zľava aktívna len pre darčekové certifikáty


Aký je rozdiel medzi kumulatívnou a limitnou zľavou?

Kumulatívna zľava je sčítacia. Ak by ste na objednávku aktivovali viacero kumulatívnych zliav, tieto sa sčítajú.
Limitná zľava - limitné zľavy sa nesčítavajú, vždy platí výhodnejšia limitná zľava. 
Viac o kumulatívnych a limitných zľavách.

Darčekové certifikáty

Ďalším spôsobom ako ponúknuť svojim zákazníkom zľavu, sú darčekové certifikáty. Túto zľavu nastavíte v sekcii Nastavenia/Objednávky/Darčekové certifikáty.
Darčekový certifikát vytvoríte po kliknutí na Pridať certifikát.

Darčekový poukaz

Vyplníte cenu zľavy a menu.

Po uložení systém automaticky vygeneruje kód certifikátu. O tomto kóde informujete klienta, ktorému chcete ponúknuť zľavu. Pri objednávke vloží kód do kolonky "Darčekový certifikát". Cena zľavy sa mu odpočíta od ceny objednávky. 

Podrobnejší návod na prácu s darčekovými certifikátmi nájdete v návode TU.