Skrytie obsahu stránky

Pracujete napr. na obsahu novej podstránky a nechcete aby túto nedokončenú stránku videli návštevníci Vášho webu? Chcete na stránku vytvoriť len presmerovanie a nechcete, aby bola viditeľná v menu stránok? Skryte ju. Ako na to?

  • V administrácii webu si nastavte stránku, ktorú chcete skryť. 
  • Kliknite vpravo hore na Vlastnosti stránkyvlastnosti stranky
  • V poli "Viditeľnosť" vyberte možnosť Skryté.
  • Uložte.

V stromovej štruktúre stránok sa pri stránke objaví ikonka skrytá www stránka "Skrytá stránka"(stránka je skrytá, ale jej URL je funkčná - vyhľadávače stránku indexujú).

K obsahu takejto stránky sa dostane len administrátor po prihlásení alebo ten, kto pozná presnú URL adresu stránky. Vo vlastnostiach stránky sa dá nastaviť viditeľnosť tak, aby ani toto nebolo možné.

Stačí ak potom, čo nastavíte stránku ako skrytú, zakliknete ešte možnosť Zobraziť chybu "Stránka nebola nájdená".  Pri názve stránky sa objaví ikonka: ikonka pre skrytú stránku (znamená, že stránka je skrytá a URL k nej je nefunkčná - vyhľadávače stránku neindexujú). Po zadaní konkrétnej URL adresy skrytej stránky sa zobrazí táto hláška:

chyba 404

K obsahu takto nastavenej stránky sa dostane naozaj už len administrátor po prihlásení.

Ďalšou možnosťou skrytia obsahu je nastaviť stránku ako "Zamknutú". K obsahu takejto stránky sa dostane užívateľ po prihlásení. Návod na nastavenie  zamknutej stránky nájdete TU.