Nastavenie objednávok

Redakčný systém INTEO obsahuje funkcie, ktoré Vám zabezpečia pohodlnú správu a vybavenie objednávok z eshopu. Úpravu polí objednávkového formulára, nastavenia pre fakturáciu, statusy, zľavy, platby a doručenia a ďalšie nájdete v sekcii Nastavenia / Objednávky, ktorá obsahuje zložky:

 

1. Všeobecné

objednávky všeobecné

V tejto zložke upravujete základné nastavenia objednávok. Nastavíte, či sa majú pri vypĺňaní objednávky zobraziť možnosti dopravy a platby. Na tomto mieste môžete vypnúť/zapnúť darčekový certifikát v objednávke (položka "Použiť darčekové certifikáty").

Ak aktivujete "Obmedzenie objednávok - krajiny" a máte viacero jazykových verzií, Vaši zákazníci budú môcť objednávať iba z jazykovej verzie ich krajiny. Napr. Ak máte slovenskú a českú jazykovú verziu, klient z Čiech nebude môcť nakupovať v slovenskej verzii ale len v českej.

Nastavíte možnosť registrácie. Priamo pri vypĺňaní objednávky si nový zákazník môže vybrať či sa chce stať registrovaným užívateľom, taktiež sa môže prihlásiť na odber newslettera. Vo výberovom menu si vyberiete, či sa budú tieto položky v objednávkovom formulári zobrazovať, dá sa tu prednastaviť, aby bolo políčko automaticky zaškrtnuté.

registrácia

Môžete aktivovať/deaktivovať Súhrn objednávky. Ide o súhrnné zobrazenie všetkých položiek (objednané produkty, adresa doručenia, doprava, platba) v objednávke pred jej definitívnym odoslaním.

Ak zakliknete možnosť "Storno objednávky zákazníkom - povoliť pre predvoleny stav objednávky", Váš zákazník bude môcť po prihlásení stornovať svoju objednávku. Je to možné iba dovtedy, kým nezmeníte status objednávky. Viac info tu:  Storno vlastnej objednávky.

Rozšírená validácia telefónneho čísla znamená, že ak ponecháte validáciu aktívnu, v objednávkovom formulári je nutné zadať číslo v medzinárodnom formáte, napr. +421911111111

Správne zadané telefónne číslo je potrebné napr. na posielanie SMS správ z e-shopu zákazníkom.

validácia telefónneho čísla

 

V časti FAKTURÁCIA nastavíte:

nastavenie fakturácie

Používanie predfaktúr - predfaktúry môžete aktivovať/ deaktivovať alebo nastaviť automatické vytváranie a preposielanie predfaktúr. Viac o fakturácií nájdete tu

Nastavíte predvolenú splatnosť na faktúrach v dňoch. Napr. hodnota 14 znamená, že ak bola faktúra vystavená 2.5.2014, tak systém automaticky doplní dátum splatnosti tejto faktúry na 16.5.2014 

Aktivujete/deaktivujete  funkciu:

- Dátum plnenia  (ak aktivujete túto funkciu, dátum plnenia vo faktúre na nastaví na deň vystavenia faktúry)

dátum plnenia

 - neposielať faktúru automaticky (vytvorená faktúra sa neodošle na email klienta. Faktúru budete posielať ručne pomocou ikonky: poslať faktúru klientovi 

Akcia pri neúspešnom overení DIČ - súvisí s nastavením platby DPH. Viac info tu: Overovanie DIČ odberateľa

tipĎalšie nastavenia pre objednávky a faktúry nájdete v NASTAVENIA/JAZYKY

Ak má Váš eshop viacero jazykových verzií, pre každý jazyk dokážete nastaviť vlastnú fakturujúcu pobočku, logo a podpis, ktoré sa budú zobrazovať na faktúrach, URL pre obchodné podmienky a prednastavené zašktnutie súhlasu s obchodnými podmienkami (zobrazuje sa v objednávkovom formulári).

Kliknite na jazykovú verziu (napr. Slovakia) a v záložke NASTAVENIA OBCHODU nájdete všetky tieto nastavenia:

nastavenia obchodu

tipČo znamená:

Minimálna čiastka objednávky - ak sem zadáte určitúl hodnotu, napr. 10, objednávku bude možné odoslať iba v prípade, že jej čiastka bude vyššia ako 10 €. Pri nižšej sume sa klientovi objaví upozornenie: "Minimálna suma produktov v objednávke bez DPH je 10 €"

Povoliť len domáce objednávky - Ak zaškrtnete túto možnosť, znamená to, že v tejto jazykovej verzii budú môcť nakupovať iba klienti z príslušného štátu. 

 

 

2. Statusy

Záložka Statusy slúži na správu statusov/stavov objednávky, z ktorých môžete vyberať v sekcii Objednávky (stĺpec Status). Na stránke je prednastavených niekoľko statusov. 

Prednastavené statusy objednávok

Tie môžete zmeniť, doplniť, vymazať podľa svojich predstáv. Status upravíte kliknutím na názov statusu, ktorý chcete zmeniť alebo na ikonku ceruzky.

Nový status vytvoríte pomocou tlačítka Nový stav vpravo hore. Vyplníte potrebné údaje, vyberiete farbu písma (pre lepšiu orientáciu v statusoch) a uložíte. 

tipOdporúčame nastaviť si Predvolený status objednávky, ktorý systém priradí automaticky každej novej objednávke. Toto nastavenie nájdete v sekcii NASTAVENIA/JAZYKY. Kliknete na konkrétnu jazykovú verziu a v záložke NASTAVENIA OBCHODU vyberiete predvolený status

predvolená status objednávky

 

3. Platby

V časti Platby nastavíte možnosti platby za objednávku. V systéme už existujú možnosti platby v hotovosti, bankovým prevodom alebo dobierkou. 


Možnosti platieb objednávok

Tieto môžete upraviť kliknutím na názov konkrétnej platby, resp. ikonku ceruzky alebo doplniť ďalšiu platbu pomocou tlačítka Nová platba.

Tu vyplníte názov platby, cenu za platbu, menu. Platba sa dá nastaviť tak, aby bola prístupná iba pre objednávku s určitou cenou (napr. od 50 - 100 eur) alebo množstvom tovaru. Toto rozpätie zvolíte v riadkoch "Platí pre objednávky s cenou - from (od) - to (do)" a "Platí pre objednávky tovaru".

 

4. Doručenia

Taktiež je možné doplniť alebo upraviť spôsoby doručenia tým istým spôsobom ako možnosti platby. Viac o nastavení dopravy nájdete TU


Nastavenie spôsobu doručenia objednávky

 

5. Zľavy na objednávku

V systéme INTEO dokážete ponúknuť svojim zákazníkom zľavy na objem tovaru. Takúto zľavu vytvoríte kliknutím na Prídať množstevnú zľavu v záložke Objednávky / Zľavy na objednávku.  

Tu definujete podmienky, za ktorých si zákazník môže zľavu uplatniť. Napr. zľavu si zákazník uplatní podľa toho, koľko položiek si objednal, za akú cenu. Môžete nastaviť časové rozmedzie kedy bude zľava platiť. Taktiež zľava môže byť aktívna len pre vami vybranú skupinu klientov, ktorí si vyberú určitý spôsob platby alebo určitý spôsob doručenia. Podmienky zľavy si môžete nastaviť podľa svojich predstáv.

Nezabudnite zľavu aktivovať označením políčka "Aktívne". 


Príklad pre vytvorenie objemovej zľavy:

Vytvorenie objemovej zľavy

  • V tomto prípade bude mať množstevnú zľavu 5% náš zákazník, ktorého máme v administrácii uloženého v skupine Klienti, ak nakúpi v období od 10.5. do 28.5. 2016 od 10 do 100 položiek tovaru, ktorých celková hodnota bude min 50 eur a max 3000 eur. Zaplatiť musí bankovým prevodom a ako spôsob doručenia zvoliť "Kuriér". Dosť náročné podmienky :D ale aj takáto je možnosť nastavenia zľavy. 

Samozrejme, ak nepožadujete všetky podmienky, jednoducho necháte príslušnú kolonku prázdnu.  

Viac informácií o zľavách nájdete TU.

 

6. Darčekové certifikáty

Ďalším spôsobom ako ponúknuť svojim zákazníkom zľavu, sú darčekové certifikáty.

Darčekové certifikáty sa zapínajú v Nastavenia / Objednávky / Všeobecné - riadok Použiť darčekové certifikáty.
Darčekový certifikát vytvoríte po kliknutí na Pridať certifikát.

Darčekový poukaz
Vyplníte cenu zľavy a menu. Po uložení systém automaticky vygeneruje kód certifikátu. O tomto kóde informujete klienta, ktorému chcete ponúknuť zľavu. Pri objednávke vloží kód do kolonky "Darčekový certifikát". Cena zľavy sa mu odpočíta od ceny objednávky.  Podrobný návod na tvorbu darčekových certifikátov nájdete TU.

Ak nechcete darčekový certifikát používať, deaktivujte ho v sekcii Nastavenia/Objednávky/Všeobecné. 


7. Číslovanie

S záložke Čislovanie môžete zmeniť prednastavené čislovanie Objednávok, Predfaktúr a Faktúr pomocou tlačítka "Zmena číslovania".