Prepojenie s Google Analytics a E-Commerce

Prepojenie Inteo.sk (redakčného systému INTEO) s Google Analytics je automatizované. 

Výhoda: Nemusíte do Vašej web stránky vytvorenej v redakčnom systéme INTEO vkladať kód Google Analytics, vďaka prepojeniu sa doplní kód sám.

Ako prepojiť Inteo s Google Analytics?

Prihláste sa do administrácie Vašich web stránok. V sekcii NASTAVENIA - Google Analytics - postupujte prosím podľa návodu :)

pozorUpozornenie: Pokiaľ používate platformu Universal Analytics, v zdrojovom kóde je "starý" i "nový" kód Google Analytics. Kvôli tomu sa do štatistík návštevnosť započíta 2-krát a tým pádom bude miera odchodov 0%. Je potrebné v NASTAVENIA / GOOGLE ANALYTICS zakliknúť UNIVERSAL ANALYTICS. Netreba nič ukladať, stačí zaškrtnúť toto políčko a v zdrojovom kóde budete mať iba jeden nový kód Universal Analytics. Prepojenia INTEO s Google Analytics, ktoré boli vytvorené od novembra 2013 majú nový kód nastavený automaticky.

 

Ako aktivovat nadstavbu štatistík Google Analytics E-Commerce?

V redakčnom systéme INTEO nemusíte nič nastavovať. Nezabudnite ale aktivovať modul E-Commerce v nastaveniach služby Google Analytics:

Aktivácia Google Analytics Ecommerce 1

Pri aktivácii modulu E-commerce si môžete hneď aktivovať aj sledovanie vyhľadávania vo web stránkach:

Google Analytics

google analytics

Podpora nadstavby Google Analytics E-commerce

Inteo podporuje E-Commerce Reports štatistík Google Analytics

  • Odkiaľ presne prišli návštevníci a za akú sumu nakúpili? 
  • Aký zdroj návštevnosti je pre Vás najvýnosnejší?
  • Ktoré kľúčové pojmy sú pre Vás najefektívnejšie?
  • Oplatí sa Vám investovať do platenej reklamy?
  • Pomôžu Vám Ecommerce Reports!

Pojem e-commerce sa vzťahuje na transkacie tovaru alebo služieb na internete.

E-commerce transakcie sú súhrn správ v službe Google Analytics a sú obzvlášť užitočné pre celkové štatistiky, preskúmanie a štúdium predajného cyklu.
Za pomoci celkového výnosu, miery konverzie a priemernej hodnoty objednávok v čase, spolu s prepočítavacímy koeficientami nám e-commerce vie ukázať celkový výnos z elektronického obchodovania.

E-commerce meria tri základné druhy konverzií:

  1. Prehľad výkonov - kto a čo urobil na Vašom webe, či objednal alebo len vyplnil formulár.
  2. Prehľad produktov - či bol, alebo aký produkt bol objednaný, v akom množstve a za akú cenu.
  3. Správa transakcií: tieto správy Vás informujú o transakciach, výnosoch, priemerných cenách a nakúpenom priemernom množstve pre každý výrobok. Po kliknutí na produkt sa zobrazia podrobné informácie - kto ho kúpil, za akú cenu, v akom čase a aké kúpil množstvo.
  • K ďalšim funkciam patrí: počet návštev, aký čas potreboval klient na nákup tovaru, koľko času uplynulo od posledného nákupu atď.
  • E-commerce je vhodný na sledovanie drvivej väčšiny návštevníkov na Vašich stránkach. Upozorňujeme ale, že táto služba nie je schopná sledovať 100% všetkých návštevníkov, preto by finančné a štatistické informácie mali byť použité iba na monitorovanie a analýzu trendov. 

Podpora nadstavby Google Analytics Meranie sociálnych sietí

na návode sa pracuje

Podpora nadstavby Site Search - Čo návštevníci vo Vašom webe hľadali?

Našli návštevníci na Vašich www stránkach, čo vyhľadali? Neodišli hneď po vyhľadaní? Hľadali návštevníci produkty, ktoré nemáte v internetovom obchode? Sledujte, čo konkrétne návštevníci vyhľadávajú!

Ako si nastavím vyhľadávanie vo webe?
Po prihlásení do Google Analytics kliknite na tlačítko Správca. Kliknite na názov web stránky, ktorú chcete nastaviť. Znova kliknite na adresu web stránky, ktorú chcete nastaviť. Kliknite na Nastavenie profilu. V časti Nastavenie služby Site Search v riadku "Parametr v URL" dopíšte "word". 

Ak využívate blok FAQ, dopíšte v riadku "Parametr v URL" aj značku "q", v riadku to bude vyzerať takto - "word,q".

Kde v Google Analytics nájdem prehľad Odkiaľ prichádzajú Vaši zákazníci?
Štandardné prehľady - Obsah - Vyhľadávanie v rámci webovej lokality - Hľadané výrazy. Všimnite si aj % odchodov z vyhľadávania.

Google Analytics Site Search