Podpora obrázkov vo formáte WebP

WebP je jeden z nových formátov obrázkov, ktoré sú určené primárne pre webové stránky. Hlavnou výhodou formátu WebP oproti bežným formátom ako PNG alebo JPG je výsledná veľkosť obrázkov. Nižšia veľkosť obrázkov zabezpečí, že sa obrázky zo stránky na zariadení návštevníka načítajú rýchlejšie, čo bude mať za následok zrýchlenie celkového načítanie stránky a lepší dojem z prezerania stránky aj na zariadeniach s pomalším pripojením.

Obrázky WebP je potrebné nastaviť v administrácii manuálne, obrázky teda môžete nastaviť všade tam, kde sa dá ručne vložiť URL adresa obrázku:

Nastavenie adresy obrázku | Inteo

Obrázky je možné nahrať do sekcie Súbory, systém však nemá plnú podporu formátu WebP, nie je preto možné vložiť obrázok priamo, len skopírovať jeho URL adresu a vložiť na požadované miesto. 

Vo všeobecnosti odporúčame používať WebP obrázky hlavne tam, kde potrebujete mať obrázky s vysokým rozlíšením, teda v blokoch a stránkach, kde je rozdiel vo veľkosti najviditeľnejší. Ide hlavne o obrázky v bloku Dynamický banner alebo hlavné produktové obrázky.

 

Upozornenie:

Obrázky vo formáte WebP nemusia fungovať správne v starších internetových prehliadačoch ako napríklad Internet Explorer, staršie verzie Safari a iných.