Screenshot

Urobte screenshot! Čože?

Niekedy je potrebné "odfotiť" obrazovku Vášho počítača - urobiť SCREENSHOT. Táto požiadavka často prichádza aj od nás, keď chceme vidieť ako sa niečo zobrazuje u Vás v počítači. Tiež to môže urýchliť objasniť Vašu požiadavku, ktorú nám zasielate.

"Jeden obraz vydá za tisíc slov," hovorí čínske príslovie.

Ako nie!

Nepoužívajte fotoaparát :)

no photo

Tak ako teda?

Odporúčame používať službu od Lightshot, ktorá je zadarmo a je k dispozícii pre Windows/Mac, Chrome, Firefox, IE & Opera.

  • umožní vybrať ľubovoľnú oblasť na ploche a zachytiť ju dvoma kliknutiami
  • zdieľajte screenshoty cez internet, nahrajte screenshot na server a získajte k nemu krátky web-odkaz, ktorý nám potom jednoducho zašlete e-mailom s popisom problému či požiadavky
  • obrázok môžete aj uložiť alebo okamžite zdielať na sociálnych sieťach
  • do screenshotu môžete vložiť text, niečo zvýrazniť, vkladať šípky,...

lightshot

 

Z tejto stránky si môžete Lightshot stiahnuť v slovenčine https://app.prntscr.com/sk/. V pätičke tejto stránky nájdete tutoriály /návody na použitie lightshotu: https://app.prntscr.com/sk/tutorials.html (v angličtine).

 

screenshot

 

Print Screen / Prt Scr

Ďalšou možnosťou je klávesa Print Screen. Nachádza sa na každej klávesnici.

Stlačením klávesnice print screen počítač "odfotí" celú Vašu obrazovku. Potom je nutné otvoriť si ľubovolný grafický program, napr. jeden z najčastejších (ktorý je tiež na každom počítači) - Skicár alebo Maľovanie. Tu obrázok vložím pomocou CTRL + V. V prípade potreby ho upravím a potom uložím.

Tlačidlo Print Screen sa môže líšiť podľa typu klávesnice.

print screen

print screen    print screen