Obchodné podmienky

Obchodné podmienky by mali byť vypracované špeciálne pre Váš internetový obchod. To znamená naštudovať si zákony a "ušiť" podmienky na mieru. Ďalšou možnosťou je zaplatiť právnika, firmu zaoberajúcu sa obchodnými podmienkami (napr. Nakupuj bezpečne), prípadne inú zodpovednú osobu, ktorá Vám takéto podmienky pripraví v súlade s platnými zákonmi a Vašimi individuálnymi potrebami.

Kopírovať obchodné podmienky nedoporučujeme, pretože tým porušujete autorský zákon. Napriek tomu je samozrejme možné sa inšpirovať, najlepšie e-shopmi obchodujúcimi v podobnej sfére ako Vy.

Vzor Obchodných podmienok

si môžete stiahnuť TU (tento vzor však nie je právne záväzný, aktuálnosť vzoru je ku 4/2014).
Tento vzor je v určitých bodoch neaktuálny. Odporúčame doplniť informácie k spracúvaniu osobných údajov, tiež aktualizáciu k možnosti vrátenia tovaru kupujúcim, ktorá sa predĺžila na 14 dní.

Viac informácií Vám poskytnú na stránkach nakupujbezpecne.sk, kde Vám za poplatok vypracujú Obchodné podmienky na mieru.

 

Súhlas s obchodnými podmienkami v objednávkovom formulári

V sekcii NASTAVENIA / JAZYKY kliknite na jazykovú verziu. V záložke NASTAVENIA OBCHODU nájdete rozhranie pre nastavenie obchodných podmienok v objednávkovom formulári. Zaškrtnite možnosť ZOBRAZIŤ OBCHODNÉ PODMIENKY.

nastavenie súhlasu s obchodnými podmienkami

Vložte sem URL adresu stránky, na ktorej máte uverejnené Vaše obchodné podmienky, zákazník sa priamo z objednávkového formulára bude môcť prekliknúť na obchodné podmienky a preštudovať si ich.

tipV prípade, že má e-shop viacero jazykových verzií, nastavte obchodné podmienky pre každý jazyk. V NASTAVENIA/JAZYKY otvorte každú z verzií a pridajte URL adresu obchodných podmienok pre danú verziu. Napr. URL pre českú jazykovú verziu - www.mojweb.sk/cz/obchodni-podminky

Ak chcete, aby klient vyjadril súhlas s obchodnými podmienkami, zaškrtnite v nastaveniach POŽADOVAŤ SÚHLAS ZÁKAZNÍKA. V tomto prípade zákazník nebude môcť dokončiť objednávku bez toho, aby potvrdil súhlas s obchodnými podmienkami.
Všetky zmeny uložte.

Potvrdenie obchodných podmienok sa zobrazí v spodnej časti objednávkového formulára.

obchodné podmienky v objednávkovom formulári

 

Ako a kam na Vašej stránke vložiť Obchodné podmienky?

Obchodné podmienky môžete vložiť na ľubovolné miesto na Vašej web stránke. 

Vyberte si, do ktorej podstránky (prípadne si vytvorte novú) chcete vložiť OP. 

priklad Príklad 1: Obchodné podmienky chceme vložiť medzi tlačítka hlavného menu.

obchodne podmienky

Vstúpte do sekcie STRÁNKY - kliknite na Nová stránka - vyplňte Názov (napr. Obchodné podmienky), Nadradenú stránku, a vyberte blok Text - do jeho obsahu potom vložte Vaše obchodné podmienky.

 prikladPríklad 2: Obchodné podmienky chceme vložiť do pätičky stránky.

obchodne podmienky

 

Podstránku s obchodnými podmienkami si vytvoríte tak isto ako v prvom príklade. 

Potom vo Vlastnostiach stránky zvoliť Viditeľnosť: Skryté. Ikonka pred stránkou sa zmení na: obchodne podmienky ikona. Stránku skryjeme v prípade, že nechceme, aby sa zobrazovala v hlavnom menu.

Viac o Skytí obsahu stránky nájdete TU.  

skrytá stránka

Teraz je potrebné vložiť odkaz na obchodné podmienky do päty stránky. 

Do ľubovoľnej podstránky vložte blok TEXTOVÝ EDITOR - vyberte oblasť PÄTA. Napíšte sem text OBCHODNÉ PODMIENKY, tento text si označte myškou a kliknite na ikonku vložiť odkaz . Následne do riadku CIEĽ vložte URL adresu podstránky s obchodnými podmienkami (napr. /obchodne-podmienky).

V záložke NASTAVENIE BLOKU zakliknite možnosť ZOBRAZIŤ BLOK NA VŠETKÝCH STRÁNKACH. Docielite tým to, aby sa odkaz na obchodné podmienky zobrazoval v pätičke všetkych podstránok Vášho webu.