HomeCredit - splátkový predaj

Váš internetový obchod môžete prepojiť so splátkovým systémom od spoločnosti HomeCredit. Klienti budú mať možnosť nakupovať Vaše produkty na splátky.

Podklady a informácie pre predajcov si stiahnete na: http://www.homecredit.sk/pre-partnerov/  - použite heslo "homecredit".

V prípade akýchkoľvek problémov s implementáciou kontaktujte priamo Homecredit. My nedokážeme zasahovať do systému HomeCredit, preto treba priamo riešiť tieto problémy s nimi.

 

Implementácia HomeCredit-u

1. V prvom rade treba uzavrieť zmluvu s HomeCredit. Získate od HomeCreditu dva typy prístupov:

  • pre školiacu databázu
  • pre ostrú prevádzku

2. Vyplňte testovacie údaje v administrácii Vášho eshopu.

V NASTAVENIA / PLATOBNÉ BRÁNY / HOMECREDIT SK zakliknite "Aktíne", zobrazí sa rozhranie na zadanie implementačných údajov.

Režim ponechajte testovací.

implementácia homecredit do eshopu

3. Vyskúšajte si vytvoriť 3 objednávky (najlepšie je využiť meno napr. Róbert Čieška - ide o overenie správnosti zobrazenia slovenských znakov), pri vyplňovaní nezabudnite vyplniť fungujúci e-mail zákazníka a v poslednom kroku dajte odoslať dáta. Overiť možno len schválenú zmluvu, ak teda zmluva na školiacej databáze nebude schválená, kontaktujte Homecredit, zmluvu prehodia do stavu "schválená".

4. Teraz sa prihlásite do aplikácie webclient pre prehliadanie realizovaných zmlúv. Skontrolujte správnosť zobrazenia slovenských znakov na zmluve, zmluvu vyhľadajte v záložke "Podpis zmluvy" (nie v záložke Vyhľadanie zmluvy) a kliknite na ikonku tlačiarne, rozbalí sa tlačové menu a tu kliknite na "Tlač originálu zmluvy".

5. V záložke „Vyhľadanie zmluvy" sú v pravej časti zobrazené aktuálne zmluvy. Ak je pri zmluve (len na školiacej databáze) uvedený stav „Rozpracovaný návrh", zmluvu nejde zobraziť. Pošlite HomeCreditu číslo zmluvy, nechajú Vám ju ručne schváliť, aby ste mohli zobraziť obsah zmluvy. Po zobrazení zmluvy skontrolujte, či sa správne zobrazuje slovenská diakritika. Ak je diakritika v poriadku, prepnite na ostrú databázu (zmeňte v NASTAVENIA / PLATOBNÉ BRÁNY / HOMECREDIT SK url a hash kľúč) a vystavte službu na web pre klientov.

6. V administrácii eshopu INTEO je teba vložiť logo, bannery k produktom, podmienky k úveru atď.